Конференція відбулась на території UNIT.City, першого інноваційного парку в Україні. Це стало ідеальним місцем для зустрічі екосистеми організацій та компаній, які вже багато років співпрацюють над розвитком та просуванням енергоефективності в Україні.
На початку заходу з вітальним словом виступила Іма Хренова-Шимкіна, директорка проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні», Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit,GIZ GmbH. Вона зазначила, що діяльність проєкту базується на багаторічній попередній роботі та синергії зусиль партнерів. За попередні роки було розроблено багато корисних продуктів, і дана Конференція присвячена знайомству всіх присутніх зацікавлених сторін для того, щоб в подальші роки поширювати знання та примножувати енергоефективні зміни в країні, у тому числі через активну роль Енерго-Інноваційних Хабів та закладів професійно-технічної освіти. Також пані Іма привітала всіх з прийняттям Закону «Про енергоефективність».
З вітальним словом долучився перший заступник Міністра розвитку громад та територій України, Василь Лозинський. Він зазначив, що найважливішим у прийнятті законів – є їх імплементація на практиці у вигляді утеплених, енергоефективних будинків, ощадливих підприємств. Фінансування в сфері енергоефективності вистачає. Завдяки консолідованій роботі державних та міжнародних установ, проєктів з енергоефективності на наступний рік заплановано дуже багато, і вкрай важливо, щоб в Україні були кваліфіковані робітники, здатні якісно реалізувати ці проєкти.

Ірина Шумік, генеральний директор директорату професійної освіти також привітала всіх учасників Конференції. Вона поділилася досвідом роботи Міністерства освіти і науки України у напрямку розвитку професійно-технічної освіти, про надзвичайну важливість запровадження оновлених та дійсно сучасних освітніх програм. І зазначила, що налагодження партнерства бізнес-компаній та закладів освіти є єдиним ефективним шляхом гарантії якості та актуальності освітнього процесу. Вона підкреслила перспективність робітничих професій, як для випускників шкіл так і для дорослих, які бажають перекваліфікуватися та здобути сучасну та добре оплачувану професію у сфері енергоефективності.
Лев Парцхаладзе, президент конфедерації будівельників в Україні підкреслив, що з огляду на подорожчання газу, електроенергії – енергоефективність як ніколи актуальна. А дефіцит кваліфікованих кадрів у будівельні сфері відкриває великі перспективи для фахівців, які оберуть цей професійний шлях.
Людмила Василега, директорка департаменту стратегічного розвитку та аналізу ринку праці Державного центру зайнятості України представила плани організації щодо осучаснення та діджиталізації навчальних програм для того, щоб зробити навчальні програми сучасними, цікавими для молоді та ефективними навіть в умовах пандемії. Пані Людмила поділилася результатами участі у проєкті GIZ GmbH у сфері запровадження на базі 4 навчальних центрів навчальних програм, таких як монтажник, ізолювальник та фахівець з термомодернізації будівель та споруд, та зазначила, що їх досвід показав, що ці кваліфікації у сфері енергоефективного будівництва є надзвичайно затребуваними.

Про досягнення та плани на майбутнє компонентів проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» розказали:
- Вікторія Школьна, радниця проєкту, компонент «Реформи в сфері енергоефективності»
- Наталія Клименко, молодша фахівчиня проєкту, «Муніципальний компонент. Впровадження муніципального енергетичного менеджменту. Розробка муніципального енергетичного планування»
- Василина Горбань, координаторка, «Муніципальний компонент. Впровадження демонстраційних проєктів»
- Ірина Юр’єва, координаторка компоненту «Професійні кваліфікації»
- Наталія Усенко, радниця проєкту «Консультування підприємств щодо енергоефективності»

Навчальні програми та курси для формування компетенцій в енергоефективності презентували партнери вищезазначених компонентів проєкту GIZ GmbH:
- Світлана Берзіна, президентка ВГО «Жива планета» розказала про Енергоефективні закупівлі
- Катерина Ілікчієва, національна консультантка з гендерної рівності та антидискримінації, радниця з рівних можливостей, різноманіття та інклюзії ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» розкрила питання комплексного гендерного підхіду у сфері енергоефективності.
- Володимир Коляденко, віцепрезидент Київської торгово-промислової палати України презентував Програму підвищення кваліфікації EUREM European Energy Manager для енергоменеджерів підприємств.

У другій частині заходу більше уваги було сконцентровано на презентації досягнень проєкту «Популяризація професій та освіти в сфері енергоефективності» який протягом останнього року здійснюється ГО «Школа енергоефективності» за підтримки GIZ GmbH:
Результати першого року проєкту презентувала екcпертка ГО «Школа енергоефективності», Тетяна Зятікова. Вона розказала про всі основні заходи проєкту, які були проведені ГО «Школа енергоефективності» для вирішення двох основних завдань проєкту: популяризації професійних кваліфікацій в сфері енергоефективності та сприяння впровадженню інноваційних навчальних програм. В рамках проєкту була розроблена ефективна комунікаційна стратегія для реалізації поставлених завдань в умовах пандемії Covid-19. За рік проєкту був проведений ряд масштабних онлайн-заходів, орієнтованих на студентів та викладачів закладів вищої та професійно-технічної освіти: Дні енергії, Ярмарок Вакансій, Конкурс проєктів.

Про Конкурс проєктів «Мій заклад професійно технічної освіти будує енергоефективну Україну» детальніше розказала екcпертка ГО «Школа енергоефективності», Олена Шевченко. Також зі своїми відео-зверненнями виступили і представники команд-переможців Конкурсу проєктів: ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти будівництва та промисловості», ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури», Вищого професійного училища №7 м. Кременчука.

Крім того, в рамках першого року діяльності проєкту, експертами ГО «Школа енергоефективності» було розроблено Концепцію Національної кампанії з просування професійних кваліфікацій у сфері енергоефективності. Важливими етапами роботи над Концепцією стали вивчення міжнародного досвіду та зустрічі Робочої групи профільних експертів, які спільно працювали над створенням документу. Експерти ГО «Школа енергоефективності», Сергій Гаращук та Євгеній Іншеков, виступили з презентацією своїх напрацювань на Конференції 28.10.2021.
Конференція пройшла під гаслом «Energy Efficiency Education: сила в синергії». Оскільки тільки у синергії зусиль освіти, бізнесу та влади можна досягти суттєвих та сталих зрушень у підготовці сучасних фахівців у сфері енергоефективності. За останній рік Енерго-Інноваційні Хаби в Дніпрі, Чернівцях та Харкові вже продемонстрували свій потенціал у тому, щоб стати ефективними платформами для такої співпраці. Для розвитку потенціалу Енерго-Інноваційних Хабів, у співпраці з бізнес-тренером та консультантом Віталієм Чубою, було розроблено та проведено онлайн-тренінг «Стратегічне та операційне планування». Свої Стратегії розвитку на Конференції представили керівники Енерго-Інноваційних Хабів:
- Євген Юрченко, керівник Енерго-Інноваційного Хабу в місті Дніпро,
- Вікторія Гранкіна, керівниця Енерго-Інноваційного Хабу в місті Харків,
- Ігор Фодчук, керівник Енерго-Інноваційного Хабу в місті Чернівці.

Захід зібрав багато зацікавлених сторін: представників центральних та місцевих органів влади, міжнародних організацій, бізнес-компаній, Енерго-інноваційних Хабів, навчальних закладів вищої та професійної освіти, громадських організацій, що свідчить про високу зацікавленість представників всіх учасників у подальшій співпраці у просуванні професійних кваліфікацій та енергоефективності в цілому.

Конференція завершилася неформальним спілкуванням та обговоренням подальших планів в напрямку розбудови енергоефективної України.
Трансляцію конференції можна переглянути за посиланням.
Презентації спікерів конференції розміщені за посиланням.