Про теплі кредити

Уряд продовжує курс на енергоефективність, розширюючи перелік програм підтримки термомодернізації житла.

 Українці мають можливість утеплити будинки до зими, замінити старий газовий котел на ефективніший, встановити лічильник на воду чи опалення за кошти держави – завдяки урядовій програмі з енергоефективності, яка в народі отримала назву «теплі кредити».


Це безповоротна грошова державна допомога населенню України. Її надають «Ощадбанк», «Укргазбанк», «Укрексімбанк» у розмірі:

• – 20% відшкодування для фізичних осіб на придбання “негазових” котлів (70% для отримувачів субсидій);
• – 40% відшкодування для ОСББ, ЖБК на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання (70% – для отримувачів субсидій).

З метою задоволення попиту на програму у державному бюджеті на цей рік передбачено 893,8 млн грн. на відшкодування за “теплими” кредитами, що втричі більше суми 2015 року.
Громадяни мають можливість отримати часткову компенсацію на енергоефективні заходи не тільки з державного бюджету, а й додатково (15-20%) з обласних та міських програм. Уряд об’єднав зусилля з ОДА та містами і запустив місцеві програми співфінансування заходів з енергозбереження для населення, що дає змогу людям отримати більший розмір допомоги. На поточний час прийнято 172 місцеві програми співфінансування.
У порядку денному Уряду – монетизація субсидій з можливістю її використання на заходи з енергоефективності, а також створення Фонду енергоефективності, який надасть цій діяльності системного характеру.

Recent News

News Archive