УВАГА – ЦІКАВИЙ ПРОЕКТ!

Ми живемо в час епохальних змін. Держава взяла курс на децентралізацію, реформування органів місцевого самоврядування і територіальної організації влади. Саме на допомогу новообраним міським головам Всеукраїнським громадським об’єднанням "Клуб мерів" відкрито «ШКОЛУ ДОБРОГО ВРЯДУВАННЯ» та створено Експертну раду, до складу якої увійшли державні діячі, керівники державних, приватних установ та наукових закладів. Долучитися до роботи Експертної ради було запрошено також членів правління НГО «Школа енергоефективності» Ірину Запатріну та Вячеслава Лісовика.

Першим заходом в рамках цієї ініціативи став семінар «Сучасне управління містом», що відбувся 15 грудня в Києві. Загалом у заході взяли участь новообрані мери майже 40 українських міст. Поміж інших були розглянуті питання щодо сталого енергетичного розвитку муніципалітетів.
Необхідно відзначити надзвичайну важливість та актуальність вирішення проблеми нераціонального енергоспоживання для більшості муніципалітетів, що підтвердила зацікавлена дискусія учасників круглого столу. Адже розвиток енергоефективності міст вже не данина моді, а, реальний шлях до сталого розвитку, кардинального покращення будівель та міського середовища, скорочення енергоспоживання та видатків. Тим більше, наразі держава і міжнародні партнери України пропонують допомогу та кошти саме на фінансування енергоефективних проектів у містах.
Скористатися цими можливостями – завдання, насамперед, для органів влади та місцевого самоврядування.
Саме про шляхи впровадження енергоефективності у містах розповів учасникам круглого столу Вячеслав Лісовик. Також він зазначив про необхідність створення муніципального енергоменеджменту – ключової ланки системи управління містом, що дозволить залучити внутрішні та зовнішні ресурси, задіяти місцевий бізнес та мешканців і використати потенціал енергоефективності на благо громад. Створення муніципального енергоменеджменту, і в першу чергу в бюджетних закладах, запустить процес руху до сталого розвитку, сприятиме благополуччю людей і міста.
По закінченню семінару учасники подякували організаторам за цікаву і корисну програму заходу, адже знання та досвід експертів, яких залучив «Клуб мерів», допоможуть новообраним керівникам у вирішенні важливих питань управління містами та їх подальшого розвитку.

Recent News

News Archive