Енергоефективність – новий ресурс сталого розвитку

20.11.2018 р. в м. ЧерніговіГО «Школа енергоефективності» успішно провела перший регіональний семінар на тему «Енергоефективність на підприємствах: нові виклики, нові можливості»в рамках проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності», що впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, та за підтримки Асоціації міст України.

Захід відвідали представники компаній хлібопекарської, молочної, машинобудівної галузей та виробництва неметалевих будівельних матеріалів, а також представники органів самоврядування міст та районів Чернігівської області.

Під час семінару експерти Вадим Литвин та Олександр Клепанда ознайомили учасників заходу з такими аспектами:

  • як за рахунок енергоефективності підвищити власну конкурентоспроможність;
  • з яких заходів варто розпочати;
  • яким чином визначити потенціал енергоефективності на підприємстві;
  • де знайти кошти на енергоефективні проекти;
  • які підприємства вже впроваджують енергоефективні заходи і скільки економлять.

Про державну політику в сфері енергоефективності та енергозбереження розповів представник Держенергоефективності Гунько А.С. та відповів на питання стосовно нової програми, яку планується впровадити наступного року.

Крім того, доповіді представника Чернігівської ОДА та міського голови м. Ніжина ознайомили аудиторію із регіональними (місцевими) аспектами розвитку енергоефективності.

Також було проведено інтерактивне опитування представників підприємств щодо стану їх обізнаності з питань енергетичної модернізації виробництва, рівня впровадження енергоефективних заходів, щодо складнощів та основних перешкод, які виникали при їх впровадженні, щодо заходів на рівні уряду, які могли б посприяти підвищенню енергоефективності у відповідних галузях.

Дані відповіді, пропозиції та поради учасників семінару будуть враховані при розробці програми тренінгів для власників і керівників підприємств малого та середнього бізнесу, яка розпочнеться у 2019 році.

Ми впевнені, що семінар надав учасникам важливу та корисну інформацію з питань розвитку енергоефективності у виробничій сфері, налагодив діалог між місцевою владою та підприємствами на тему енергоефективності, що посприяє подальшій розробці регіональних та місцевих програм сталого економічного розвитку.

Наступний регіональний семінар відбудеться ум. Тернополі 11 грудня 2018 р.

Чекаємо із нетерпінням!

Recent News

News Archive