Тренінги GIZ з фасіліті менеджменту для ЗВО

31/07 – 02/07 та 14/07 – 16/07/2019 було проведено два 3-денних тренінги "Енергоефективне управління будівлями (FacilityManagement)" в рамках проекту GIZ"Реформи у сфері енергоефективності в Україні" для двох груп представників 19-ти університетів.

Мета тренінгу – навчити спеціалістів університетів, до  функціональних обов’язків яких входять питання технічного обслуговування будівель, інженерних систем та  обладнання,  енергоефективному управлінню будівлями, що дозволить зменшити енергоспоживання ресурсів, заощадити кошти та створити комфортні умови для навчання та праці.

Спікери тренінгу: експерти Вадим Литвин, Сергій Наскальний, Вікторія Погорєлова, Сергій Гаращук, а також технічні консультанти: Олександр Гут («Данфосс»), Олексій Біленко («Рехау»), Володимир Вороненко («Хенкель»).

Тематичні блоки тренінгової програми:

  1. Введення в енергоефективне управління будівлями (facility management) (історія виникнення, основні терміни і поняття, організаційна структура).
  2. Організаційні заходи з енергоефективності (енергоменеджмент, енергомоніторинг).
  3. Неінвестиційні заходи з енергоефективності (технічна та технологічна експлуатація будівель, інженерних систем та обладнання).
  4. Енергоаудит (важливість оцінки існуючого стану будівель).
  5. Інвестиційні заходи з енергоефективності (модернізація систем опалення, освітлення, вентиляції, заміна світлопрозорих конструкцій, утеплення фасадів, даху, підлоги та цоколю).
  6. Економічне управління будівлями (експлуатаційні витрати, бенчмаркінг, сталі закупівлі, договори на енергопостачання та комунальні послуги).
  7. Фінансово-економічні аспекти підвищення енергоефективності. ЕСКО.

Recent News

News Archive