Регіональний семінар GIZ в Краматорську

17 грудня 2018 р. в м. Краматорську було проведено регіональній семінар «Енергоефективність на підприємствах: нові виклики, нові можливості» в рамках проекту GIZ "Консультування підприємств щодо енергоефективності".

Експерт «Школи енергоефективності» Олександр Клепанда поділився із слухачами, які представляли виробничі підприємства Донецької області, яким чином енергоефективність може впливати на собівартість продукції, з чого потрібно розпочати енергетичну модернізацію, навів приклади швидкоокупних та маловитратних заходів, навіть продемонструвавши нескладне бездротове обладнання, за допомогою якого в короткий строк робиться діагностика на підприємстві. Тобто, енергоефективні заходи не завжди потребують великих фінансових вкладень. Але для того, щоб енергоефективний проект був успішним, потрібна зацікавленість власника/топ-менеджменту компанії та персоналу, який буде безпосередньо впроваджувати заходи з підвищення енергоефективності.

В’ячеслав Лісовик ознайомив учасників семінару Із джерелами фінансування енергоефективних проектів, а Тимур Халілов (представник ЄБРР) детальніше розповів про гранти та програми кредитування Європейського банку реконструкції та розвитку.

Практичним досвідом отримання енергії з відходів виробництва поділився директор біогазового заводу «ЕКОПРОД».

Також керівники підприємств та представники органів місцевого самоврядування послухали доповідь про створення Асоціації підприємців в галузі енергоефективності та енергозбереження у Донецькій області та напрямки її діяльності.

Дякуємо Асоціації міст України за допомогу в організації заходу та сприяння діалогу між бізнесом та владою у сфері енергоефективності.

Recent News

News Archive