Відкриття проєкту «Енерго-Інноваційний Хаб»

21.11.2019 року у Києві відбулась конференція з нагоди відкриття проєкту «ЕНЕРГО-ІННОВАЦІЙНИЙ ХАБ».

21.11.2019 року у Києві відбулась конференція з нагоди відкриття проєкту «ЕНЕРГО-ІННОВАЦІЙНИЙ ХАБ – платформа для підготовки кваліфікованих фахівців у сфері енергоефективності».

Проєкт здійснюється в рамках компоненту «Кваліфікаційна та професійно-технічна освіта» проєкту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

 Організатор та виконавець – ГО «Школа енергоефективності».

Мета проєкту: створення Енерго-інноваційних Хабів – просторів для навчання, співпраці, обміну досвідом, демонстрації та популяризації ідей у сфері енергоефективності, відновлюваних джерел енергії, захисту навколишнього середовища та пом’якшення наслідків зміни клімату.

Завдання проєкту: на базі Енерго-інноваційних Хабів відпрацювати модель співпраці між цільовими аудиторіями проєкту з метою підготовки фахівців будівельної сфери зі знаннями та навичками впровадження енергоефективних технологій.

Цільові аудиторії проєкту:

  • студенти та викладачі закладів вищої освіти;
  • студенти та викладачі закладів професійно-технічної освіти;
  • учні та вчителі загальноосвітніх шкіл;
  • представники бізнесу.

Енерго-інноваційні Хаби діятимуть на території трьох університетів:

  1. Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова; 
  2. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича;
  3. Державний вищий навчальний заклад «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».

Термін реалізації проєкту: 09.10.2019 – 30.06.2020.

З доповідями виступили:

Генеральний директор Директорату професійної освіти:
«Сьогодні не вистачає кваліфікованих фахівців у всіх сферах економіки.
Міністерство освіти є в активній фазі реформи та визначено чіткий пріоритет в формуванні професійної підготовки та набування нових навичок, які затребувані на ринку».

Хайке Херден – радник сектору енергоефективності проєкту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні, GIZ Ukraine»:
«В рамках компоненту «Професійної кваліфікації» ми готові надавати підтримку:
      • У розробці навчальних програм та тренінгів, створенні та адаптуванні навчальних матеріалів
      • Формуванні середовища інноваційного навчання та стимулюванні динамічних рішень у вивченні теми енергоефективності в технічних університетах».

Ірина Юр’єва – технічний консультант компоненту «Професійної кваліфікації» проєкту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні, GIZ Ukraine»:
«Ключовим компонентом проекту буде створення енергетичних інноваційних хабів як місць, де учні шкіл, професійно-технічних училищ та університетів вивчатимуть питання енергоефективності, знайомитимуться з сучасним обладнанням та матеріалами, а також тестуватимуть їх. У співпраці з приватним сектором Хаби дадуть змогу розробляти інноваційні рішення для вирішення ключових проблем в енергетичному секторі. Хаби організовуватимуть освітні заходи, заходи з підвищення обізнаності та сприяння енергоефективності».

Голова правління ГО «Школа енергоефективності»:
«Головне завдання проєкту – створити в регіонах, на базі технічних ЗВО, добре оснащені лабораторії для підготовки фахівців у сфері ЕЕ.
Хаби повинні стати центрами концентрації інформації, знань про енергоефективність.
Вони будуть оснащені зразками новітнього обладнання з енергозбереження».

Микола Савицький – доктор технічних наук, ректор Придніпровськой державной академії будівництва та архітектури;

Проректор з адміністративно – господарської роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича;

Проректор з наукової роботи, професор, доктор технічних наук Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова;

Директор ТОВ «КТ-Енергія»:
«Ми розробили додаток Кліматичні Краплі, який відстежує і винагороджує кліматично дружні вчинки своїх користувачів. Зараз це: рух велосипеда, збереження енергії в будівлях, генерація зеленої електроенергії (дахові електростанції потужністю до 30 кВ), поводження з відходами та посадка дерев. Додаток навчить дітей еко – відповідальності».

Представник ТОВ ФІАТУ:
«ТОВ «ФІАТУ » – це досвідчена компанія, яка надає повний комплекс послуг, пов’язаних з енергоаудитом і створенням систем енергетичного менеджменту, а також спеціалізовані послуги по бюджетному і фінансовому менеджменту, розробки і впровадження ІТ-технологій для енергозбереження».

Recent News

News Archive