Проєкт "Енерго-Інноваційний Хаб"

«Енерго-Інноваційний Хаб – платформа для підготовки кваліфікованих фахівців у сфері енергоефективності»

Проєкт здійснюється в рамках компоненту «Професійної кваліфікації» проєкту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», що виконується Deutsche Geselschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Організатор та виконавець – ГО «Школа енергоефективності».

Термін проведення: вересень 2019 – червень 2020

Мета проєкту

01

Створення Енерго-інноваційних Хабів – платформи для взаємодії представників бізнесу, вищих навчальних закладів, закладів професійно-технічної освіти, закладів середньої загальної освіти, з метою створення інноваційної моделі підготовки кваліфікованих спеціалістів в сфері енергоефективності.

Основне завдання

02

Започаткувати на базі Енерго-інноваційних Хабів інноваційну модель співпраці між цільовими аудиторіями проєкту з метою підготовки кваліфікованих спеціалістів в сфері ЕЕ.

Цільові аудиторії

03

Студенти та викладачі закладів вищої освіти

Студенти та викладачі закладів професійно-технічної освіти

Учні та вчителі загальноосвітніх шкіл

Представники бізнесу

Хаби на території

04

Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Державний вищий навчальний заклад «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури»

Енерго-інноваційні Хаби

Першим кроком в досягненні мети та завдань проекту став відбір 3-х університетів для створення ЕнІнХабів серед 8 вищих навчальних закладів України.

За результатами конкурсного відбору було обрано три вмотивованих ВНЗ у різних регіонах України, що дозволило охопити максимальну аудиторію та надало вигідні умови для діяльності кожного ЕнІнХабу.

В рамках проєкту кожен Хаб було оснащено демонстраційним та лабораторним обладнанням.

За посиланнями нижче можна мандрувати і розглядати наповнення кожного ЕнІнХабу в рамках 3D-турів:

  1. Дніпро Придніпровська державна академія будівництва та архітектури 
  2. Харків –  Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова
  3.  Чернівці

Стартові конференції

Було проведено 4 стартові конференції із залученням всіх цільових груп та стейкхолдерів: в Києві та на базі кожного університету – переможця.

В рамках підготовки запланованих заходів проєкту, організатори розробили корпоративний стиль проєкту. Група експертів з графічного дизайну запропонували низку брендованої продукції, яку отримав кожен учасник конференції.

Технічна підтримка від GIZ

З метою створення енерго-інноваційного простору для навчання, співпраці, обміну досвідом, демонстрації та популяризації ЕЕ, ВДЕ та захисту навколишнього середовища проєкт «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», який реалізується Deutsche Geselschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), надав технічну підтримку в становленні Енерго-інноваційних Хабів, а саме: 

— Розробку та впровадження навчальних курсів для університетів та закладів ПТО.

— Закупівлю демонстраційного та лабораторного обладнання від GIZ.

— Інтеграцію мобільного додатку «Кліматичні краплі».

— Інсталяцію технології енергетичного моделювання «Смарт Енерджи». 

Хакатон

Для того, аби продемонструвати студентам, академічному товариству, місцевому бізнесу, представникам влади, міжнародним інституціям унікальні перспективи розвитку ЕнІнХабів та надати ініціативу Хабам самим визначити найцікавіші стратегічні напрямки діяльності у березні 2020 було проведено Всеукраїнський Хакатон.

Захід презентації проводився в форматі онлайн-конференції – одночасно серед всіх команд трьох університетів.

Команди розробили представлення свого університету та кожного учасника, свій ЕнІнХаб під час демонстрації домашнього завдання у своїх відеороликах.

Кожна команда розробила та презентувала власну стратегію розвитку ЕнІнХаба на три роки, яку було оцінено за визначеними критеріями.

Команда «КПД» (м. Дніпро) – за перемогу отримала фінансову підтримку (50 000 грн) для реалізації ідей, які будуть впроваджені в ЕнІнХабі в Дніпрі. 

 

Конкурс «Найпопулярніше групове фото»

Заходи в онлайн форматі

У зв’язку з  карантинним станом, що розпочався 12 березня 2020 року, заплановані заходи трансформували в онлайн-формат. Для нас це стало не тільки викликом, але і відкрило нові можливості:  дозволило залучити ширшу аудиторію, проводити заходи одночасно для всіх університетів, поліпшити комунікацію між усіма учасниками.

Завдяки злагодженій співпраці сторін всі заплановані цілі та завдання проєкту були реалізовані в повному обсязі та з додатковими бонусами.

Аби залучити більше учасників до заходів проєкту та до сфери енергоефективності в цілому – було проведено 11 різноманітних конкурсів, переможці яких отримали цінні подарунки: пауер-банки, еко-сумки, термо-кружки та брендовані футболки.

В рамках проєкту ЕнІнХаб в онлайн форматі ми провели 6 вебінарів з вендорами для студентів і викладачів ПТО та профільних університетів.

З метою висвітлення сучасних тенденцій у розробці професійних стандартів, розуміння механізмів створення й акредитації кваліфікованих центрів було проведено 2 профорієнтаційні вебінари для представників ЕнІнХабів, представників місцевої влади та локального бізнесу. 

Загалом було відзнято 24 відеоролики з лідерами думок, представниками міністерств, вендорами, очільниками ЕнІнХабів.

Заключна конференція проєкту

Підсумком заходів Проєкту стала фінальна конференція. В конференції взяли участь донори, організатори, команди Хакатону, представники органів місцевого самоврядування.

Записи вебінарів знаходяться у вільному доступі на:

Більше про заходи та результати проєкту Ви можете прочитати у Звіті проєкту

Ірина Юр'єва
«Якісні та кількісні показники нашого Проєкту вражають результативністю. Ви працювали подекуди більше аніж було заплановано. Створення ЕнІнХабів стало нашим спільним надбанням. Ми усі великі Молодці!»
Наталія Юклієвська (Харків)
«Тепер енергоефективність – це частина мого життя. Вдячна за напрямок, який дав новий рух, новий заряд для нашого навчального закладу. Дистанційне навчання відкрило надзвичайні можливості, розширило наші горизонти. Ми мали змогу долучитися до надзвичайно змістовних заходів відомих бізнес-компаній. За два роки ми відкрили три сучасні навчально-практичні центри, котрі допомагають підготувати висококваліфікованих фахівців будівельної галузі. Промисловість будівельних матеріалів повинна працювати над питанням енергоефективності. Сподіваємося, що це буде потужним рухом в Україні. Я радію, що Проєкт зміг об’єднати нас із західною Україною, нам дуже імпонують наші дружні стосунки з містом Дніпро. Разом ми зможемо все подолати!»
Єгор Суржко (Харків)
«Особисто для мене дуже важливо брати участь у таких проєктах. Тут можна поспілкуватися й гарно провести час зі своїми однодумцями. Це цікаве заняття, під час якого не просто отримуєш задоволення, а й завжди дізнаєшся про щось нове й важливе. Після Хакатону я поділився набутими знаннями з друзями та родиною, вони підтримали мої переконання, що все надзвичайно важливо й потребує розвитку. Спілкування з учасниками хакатонівської команди дозволило цікаво проводити час під час карантину, це мене просто врятувало. Щиро дякую!»
Ліза (Харків)
«Хочу подякувати за важливий проєкт. Ми – сильна згуртована команда, котра генерує багато важливих ідей. Я мрію, аби усі ЕнІнХаби розвивалися. Я за розвиток нових проєктів, нехай вони мультиплікуються по всій Україні»
Євген Волощук (школяр)
«Участь у Хакатоні – неоціненна, оскільки вона допомогла визначити мій шлях у житті. Гадаю, майбутнє за інноваційними технологіями. Сподіваюся, що набутий досвід допоможе мені зробити кращим життя людей і зберегти природні ресурси. Я вважаю, що необхідно починати з СЕБЕ і брати участь у таких важливих проєктах. Їх реалізація дозволить зробити значний внесок у розвиток нашого міста та країни в цілому. Від щирого серця хочу подякувати усім організаторам, зокрема GIZ та «Школі енергоефективності»
Марія Порчук (Чернівці)
«Ми мріяли про такий комунікативний майданчик для обєднання бізнесу, влади, ВНЗ, ПТО та шкіл. Важливо, що за допомогою ЕнІнХабів ми змогли підняти рівень і актуальність освіти у напрямку енергоефективності. Обєднати бізнес і освіту, проінформувати громаду та навчити громадян енергоефективності – це була наша мрія. Щиро Дякую за Проєкт!»
Анна Боднар (Чернівці)
«Ви створили такий вчинок, який не кожен може собі дозволити. Ви створили Проєкт міжнародного рівня, залучили нас усіх до нього. В період пандемії ви не розгубилися, не зупинилися, навпаки – підсилили свою допомогу. Ваш досвід, ваше навчання – неперевершені. Це вчинок, гідний поваги не лише нашого університету, а й усієї країни. Я пишаюся тим, що у мене була можливість співпрацювати й бути активною учасницею вашого Проєкту»
Ігор Фодчук (Чернівці)
«Завдяки Проєкту ми отримали нових друзів і нових партнерів. ЕнІнХаб – надзвичайно важлива подія для нашого університету. Ми побачили багато цікавого під час турів до ЕнІнХабів партнерів у Харкові та Чернівцях. GIZ надзвичайно розширив наші можливості. Нам дуже сподобався Хакатон, який відкрив нові можливості та застосування сучасних технологій. Ми пишаємося нашим бізнес-партнером ЕнІнХабом «Constructor» і відчуваємо величезну підтримку нашій молоді. Ми готові працювати й надалі для розбудови нашого ЕнІнХабу. Ми відчули значну підтримку від GIZ та школи енергоефективності на кожному етапі впровадження Проєкту, за що надзвичайно дякуємо.»
Ксенія Пригорницька (Дніпро)
«Цей Проєкт надав багато друзів, неперевершені емоції. Різні люди по різному розкрилися. Хакатон і ЕнІнХаб дають важливий поштовх для мене, як для майбутнього енергоаудитора. Надзвичайно вдячна, тому що моя наукова робота буде базуватися на ґрунтовних дослідженнях, які я зможу проводити завдяки обладнанню нашого ЕнІнХабу. Це будуть дійсно правдиві дані, а не вигадані. Дякую, для мене й моєї академії бути учасницею Проєкту велике щастя!»
Олександр Головко (Дніпро)
«ЕнІнХаби отримали багато якісного сучасного обладнання. Завдяки цьому підвищується ексклюзивність і практичність знань у сфері ЕЕ. Велика подяка європейським компаніям, які розробляють якісні навчальні продукти. Цей проєкт об’єднує молодь, дозволяє створювати міцні стосунки з закордонними партнерами. ЕнІнХаб може стати якорем у бурхливому морі викликів та маяком у сфері ЕЕ»
Previous
Next

Громадська Організація
“Школа енергоефективності”

Відео тижня
Facebook сторінка