Експертами ГО «Школа енергоефективності» розроблено Концепцію Національної кампанії з просування професійних кваліфікацій у сфері енергоефективності

В рамках проєкту «Популяризація професій та освіти у сфері енергоефективності» розроблено Концепцію Національної кампанії з просування професійних кваліфікацій у сфері енергоефективності.

В рамках проєкту «Популяризація професій та освіти у сфері енергоефективності», який здійснюється в рамках компоненту «Професійні кваліфікації» проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні», що реалізується в Україні Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини, експертами ГО «Школа енергоефективності» розроблено Концепцію Національної кампанії з просування професійних кваліфікацій у сфері енергоефективності.

Ключовими засадами роботи над Концепцією стали:

Залучення експертів-розробників.

Над Концепцією працювали два експерти-розробники: Євгеній Іншеков, національний координатор з тренінгів і експерт по стандартизації Проекту UNIDO / GEF «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» та Сергій Гаращук, експерт у сфері муніципального енергоменеджменту, управління публічними фінансами і партисипації. Консультант з фінансових питань проектів GIZ GmbH та USAID.

Створення Робочої групи профільних експертів з метою забезпечення максимально широкого погляду на проблематику та шляхи її вирішення.

До складу Робочої групи увійшли представники органів державної влади та місцевого самоврядування, експерти міжнародних проєктів, громадських організацій та асоціацій, представники навчальних закладів та провідних бізнес-компаній. Учасники Робочої групи ознайомлювалися з напрацюваннями експертів поетапно та надавали свої коментарі, а також за час роботи над Концепцією двічі зустрічалась у повному складі у режимі онлайн та обмінювалися думками щодо напрямків діяльності, які сприятимуть популяризації робітничих професій у сфері енергоефективності.

2 червня 2021 року пройшла перша онлайн-зустріч Робочої групи для обговорення 1-3 розділів проєкту Концепції Національної кампанії з просування професійних кваліфікацій у сфері енергоефективності.

26 серпня 2021 року пройшла друга онлайн-зустріч Робочої групи для обговорення 4-6 розділів проєкту Концепції.

Вивчення міжнародного досвіду.

Робота над Концепцією відбувалася із залученням міжнародного консультанта GIZ GmbH Нікласа Хаєка. Це дозволило врахувати міжнародний досвід при формуванні структури та наповненні Концепції.

Завдяки консолідованій роботі всіх залучених сторін, розроблено та погоджено структуру Концепції та розроблено документ, який був розглянутий та доповнений коментарями експертів Робочої групи.

Основні розділи, з яких складається Концепція:

  1. Передумови та аналіз проблеми
  2. Галузевий аналіз
  3. Огляд існуючих ініціатив
  4. Національна Кампанія просування професійних кваліфікацій у сфері енергоефективності
  5. Оцінка успіху
  6. Дорожня карта та план дій

 

Подальшим кроком роботи над Концепцією Національної кампанії з просування професійних кваліфікацій у сфері енергоефективності стане розробка плану можливих шляхів її впровадження.

@eee.project
@EnergyInHub
@EnInHub
@Energy Innovation Hub

Recent News

News Archive