В рамках проєкту «Популяризація професій та освіти у сфері енергоефективності», який здійснюється в рамках компоненту «Професійні кваліфікації» проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні», що реалізується в Україні Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини, експертами ГО «Школа енергоефективності» розроблено Концепцію Національної кампанії з просування професійних кваліфікацій у сфері енергоефективності.
Ключовими засадами роботи над Концепцією стали:
Залучення експертів-розробників.
До розробки Концепції Національної кампанії з просування професійних кваліфікацій у сфері енергоефективності були залучені експерти ГО «Школа енергоефективності», які мають багаторічний досвід викладання, практичного застосування та популяризації енергоефективних технологій на теренах України.
Розробниками Концепції Національної кампанії з просування професійних кваліфікацій у сфері енергоефективності стали:
Сергій Гаращук – провідний експерт з фінансових питань бюджетів місцевого і регіонального рівня, має багаторічний успішний досвід з впровадження програм підвищення енергоефективності, муніціпального енергоменеджменту, організації та реалізації проектів з енергоефективності та енергозбереження в муніципальних об’єктах в різних містах України.
Євгеній Іншеков – провідний експерт у сфері впровадження енергоефективних технологій і енергоменеджменту, має багаторічний досвід викладання в Інституті енергоменеджменту і енергозбереження НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського», має значний досвід у розробці тренінгів у сфері енергоефективності, енергетичного аудиту та енергоменеджменту.
Створення Робочої групи профільних експертів з метою забезпечення максимально широкого погляду на проблематику та шляхи її вирішення.
До складу Робочої групи увійшли представники органів державної влади та місцевого самоврядування, експерти міжнародних проєктів, громадських організацій та асоціацій, представники навчальних закладів та провідних бізнес-компаній. Учасники Робочої групи ознайомлювалися з напрацюваннями експертів поетапно та надавали свої коментарі, а також за час роботи над Концепцією двічі зустрічалась у повному складі у режимі онлайн та обмінювалися думками щодо напрямків діяльності, які сприятимуть популяризації робітничих професій у сфері енергоефективності.
2 червня 2021 року пройшла перша онлайн-зустріч Робочої групи для обговорення 1-3 розділів проєкту Концепції Національної кампанії з просування професійних кваліфікацій у сфері енергоефективності.
26 серпня 2021 року пройшла друга онлайн-зустріч Робочої групи для обговорення 4-6 розділів проєкту Концепції.
Вивчення міжнародного досвіду.
Важливим компонентом роботи стало дослідження експертами-розробниками Концепції кращих практик різних країн. Також робота над Концепцією відбувалася із залученням міжнародного консультанта GIZ GmbH Нікласа Хаєка. Це дозволило врахувати міжнародний досвід при формуванні структури та наповнені Концепції.
Завдяки консолідованій роботі всіх залучених сторін, розроблено та погоджено структуру Концепції та розроблено документ, який був розглянутий та доповнений коментарями експертів Робочої групи.
Основні розділи, з яких складається Концепція:
- Передумови та аналіз проблеми
- Галузевий аналіз
- Огляд існуючих ініціатив
- Національна Кампанія просування професійних кваліфікацій у сфері енергоефективності
- Оцінка успіху
- Дорожня карта та план дій
Подальшим кроком роботи над Концепцією Національної кампанії з просування професійних кваліфікацій у сфері енергоефективності стане розробка плану можливих шляхів її впровадження.